Uważa się, iż całkowity cholesterol nie może przekraczać dwieście mg/dl.

Cholesterol to lipid, który znajduje się w tkankach każdego człowieka. Jest pozyskiwany zarówno z posiłków, jak i syntetyzowany w organizmie. Wpływa on na dużo funkcji organizmu (np wydzielanie hormonów, synteza wit. D, praca mózgu oraz układu odpornościowego) I jest potrzebny do jego poprawnego działania. Dla ludzkiego zdrowia bardzo istotne jest jednakże, aby poziom cholesterolu nie przekraczał zalecanej normy, oraz by zachowany był odpowiedni stosunek tzw. “dobrego” (HDL) a ponadto “złego” (LDL) cholesterolu. Uważa się, że całkowity cholesterol nie może przewyższać 200 mg/dl.

Specjalistycznym urządzeniem sprzyjającym wczesnej profilaktyce jest urządzenie do pomiaru cholesterolu. Warto zwrócić na to szczególną uwagę, szczególnie jeśli jest się w grupie ryzyka. Odkrycie podwyższonego cholesterolu na wczesnym etapie gwarantuje nam szansę natychmiastowej reakcji a także modyfikacji w trybie życia, które potrafią zapobiec rozmaitym chorobm. To także pomocne urządzenie dla osób, które już posiadają nieprawidłowe wyniki i pragnęłyby je własną pracą kontrolować, bez konieczności wizyty za każdym razem w przychodni zdrowia.

Zwiększony cholesterol podwyższa ryzyko bardzo wielu chorób. Na kluczowym miejscu znajduje się tutaj miażdżyca. Podwyższenie norm może też prowadzić do zawału serca, choroby wieńcowej czy udaru mózgu. Drastycznie rośnie także ryzyko wystąpienia kamicy żółciowej. Czym prędzej pacjent dowiaduje się o nieprawidłowych wynikach, tym więcej czasu ma na reakcję, leczenie, a zasadniczo może przedłużenie życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close