Przeprowadzka otwiera nowy rozdział w naszym życiu.

Własny dom to marzenie każdego. Postawienie domu to jednak niełatwe przedsięwzięcie a często też bardzo ważna inwestycja w życiu. Dlatego też powinno się dokładnie wszystko przemyśleć a także rozplanować przed startem procesu budowlanego.

 

Po kupnie wypatrzonej działki z stosownym pod zabudowę mieszkalną Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego powinno zająć się kwestiami zgłoszeń, uzgodnień, zezwoleń a także projektów. Projekty uarchitekta.pl jest możliwość zamówić w biurze architektonicznym lub skorzystać z gotowych już szkiców i tylko dostosować je do swoich wymagań. Kiedy przejdziemy już przez wszystkie kwestie formalno – prawne możemy przystąpić do budowy wymarzonego przez nas domu. Budowa trwa co najmniej kilka miesięcy, w pewnych przypadkach nawet kilka lat. Należy postawić porządne fundamenty (wyznaczone uprzednio przez geodetę), podłączyć media oraz podpisać umowy na użytkowanie ich w czasie budowy. Następnie stawiamy ściany, układamy strop oraz dach. W większości sytuacji to jest najprzyjemniejszy czas, bowiem każdego dnia widzimy postępy w pracy. Następnie nadchodzi czas na bardziej mozolne prace tj. podłączanie instalacji (grzewczej, elektrycznej, wodnej, wentylacyjnej), wylewanie posadzek czy tynkowanie.

 

Wreszcie zbliżamy się do prac związanych z wykończeniem domu, jakie choć zwykle zajmują dość dużo czasu, czynią dom takim, jakim go sobie wymarzyliśmy. Na koniec pozostaje nam jedynie umeblowanie a także przeprowadzka. Przeprowadzka na ogół zaczyna kolejny rozdział w naszym życiu, dając mu zupełnie innych kolorów. Miesiące wytężonej pracy nareszcie pozostaną nam wynagrodzone.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close