Jednym z rozwiązań pozwalającym na poradzenie sobie z kłopotem jest pożyczenie pieniędzy.

Z całą pewnością nie można kłócić się ze znanym wszystkim powiedzeniem , które głosi że dobrym zwyczajem jest nie pożyczać gotówki w ogóle, jednak rzeczywistość ma jak to zwykle bywa do wtrącenia własne trzy grosze oraz w zasadzie nieprawdopodobne jest dziś spotkanie kogokolwiek, kto nie miałby w swoim życiu kłopotów powiązanych z finansową płynnością.
Niezależnie od tego czy te problemy dotyczyły budżetu domowego czy budżetu firmowego, to przykładowym rozwiązaniem , które pozwala na poradzenie sobie z kłopotem jest z całą pewnością pożyczenie gotówki. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest pewnie pożyczenie potrzebnej kwoty od znajomych oraz najbliższej rodziny, którzy nie chcieliby odsetek od takiego kredytu, lecz bywa tak, iż nie znamy nikogo dysponującego wolnymi środkami finansowymi lub zwyczajnie nie chcemy się prosić o kasę (niestety pożyczanie od rodziny posiada swoje słabości). W takim przypadku z pomocą przychodzą nam zazwyczaj banki lub instytucje pozabankowe, które za odpowiednią zapłatą (to znaczy oprocentowaniem) przekażą wam potrzebne pieniądze.
Uzyskanie kredytu od banku, chociaż z reguły jest dużo tańsze aniżeli get-money.pl – szybkie pożyczki pozabankowe, oczekuje od nas jednak posiadania dość znacznej zdolności kredytowej oraz bardzo dobrej historii , która dotyczy spłacania poprzednich kredytów. Jeżeli nie posiadamy tych cech to w praktyce możemy właściwie zapomnieć o otrzymaniu kredytu w zwykłym banku, jaki co prawda pobiera niższe oprocentowanie, ale nie jest skłonny ryzykować. Całkiem inaczej sprawy mają się w wypadku spółek pożyczkowych, dla których poziom dopuszczalnego ryzyka jest niesłychanie dużo wyższy niż w przypadku normalnego banku, co jest jednakże związane z nieco wyższymi odsetkami które będzie trzeba nam zapłacić za usługę udzielenia kredytu. Nie ulega wątpliwości, iż nie ma nic za darmo oraz im większy stopień ryzyka ponosi nasz pożyczkodawca tym oczekuje on za to wyższego dochodu. Powinno się mieć bowiem na uwadze fakt, iż część pożyczkobiorców w ogóle nie będzie umiała spłacić własnego zobowiązania i to z takim właśnie ryzykiem musi się liczyć instytucja finansowa , która decyduje się na pożyczenie wam określonej ilości pieniędzy. Jest jednakże i tak, że w poniektórych firmach pożyczkowych, zwłaszcza tych z większym kapitałem oraz dłuższym stażem na rynku pracy, możemy wziąć pożyczkę bez jakichkolwiek kosztów ze względu na promowanie firmy. Istnieją pewne dopuszczalne kwoty oraz zazwyczaj trzeba to zobowiązanie uregulować w stosunkowo krótkim czasie (zazwyczaj nie jest to dłużej aniżeli w ciągu sześćdziesięciu dni), niemniej jednak w zamian nie musimy oddawać ani grosza więcej niż to co pożyczyliśmy.
Firmy pożyczkowe także zwracają dużą uwagę na zdolność kredytową klienta, który chce u nich pożyczyć pieniądze na swoje potrzeby, jednak tutaj mamy możliwość sobie pozwolić na odrobinę słabszą historię kredytową oraz odrobinę gorsze dochody. Ceną za takie pobłażliwsze podejście do klienta jest całościowy koszt który będziemy musieli ponieść przy spłacie zobowiązania, który bez wątpienia przewyższy 10 procent rocznie, a często sięgnie też kilkudziesięciu procent w skali roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close